18

Apie rungtynes

Rungtynių teisėjai: E. Vasiliauskas, I. Baltušis

Technine pražanga nubausta „BC Kolegos“ komanda

Reto grožio NESĖ CASINO – Vilniaus krepšinio lygos" I diviziono rungtynėse susitiko A.Sventickij treniruojama „Reaktoriaus smogikai-vezumalkas.lt“ komanda ir „BC Kolegų“ ekipa. Pirmadienio vakarą sprendėsi grupės lyderių likimas.

Rungtynių pradžia buvo nelabai rezultatyvi, per pirmas dvi žaidimo minutes komandos buvo pelniusios vos po 2 taškus. Tačau antroji kėlinio pusė buvo rezultatyvesnė „BC Kolegų“ vyrukams, kurie sugebėjo įgyti net 7 taškų pranašumą, visgi namų šeimininkai neketino iniciatyvos perduoti priešininkams į rankas ir suaktyvinę puolimą atsakė keliomis rezultatyviomis atakomis ir sugebėjo sumažinti skirtumą. Pirmą kėlinį komandos užbaigė rezultatu 21:22.

Antrame kėlinyje virė atkakli ne tik sportinė, tačiau ir emocinė kova aikštelėje ir už jos ribų. „BC Kolegų“ komanda buvo nubausta technine pražanga, tačiau namie žaidžiantiems „Reaktoriaus smogikai-vezumalkas.lt“ vyrukam tai žymaus pranašumo nesuteikė ir aikštėje toliau virė kova taškas į tašką. Po dviejų kėlinių komandos išsiskirstė esant rezultatui 40:43 svečių naudai. Ryškiausia rungtynių dvikova virė tarp „Reaktoriaus“ lyderio I. Juškevičiaus, kuris per pirmus du kėlinius pelnė 15 taškų (4 atkovoti kamuoliai) ir svečių ekipos nesustabdomo T. Lukšos (21 taškas, 5/6 tritaškiai metimai).

Po ilgosios pertraukos sunkiai sekėsi įsibėgėti abiems ekipoms. Bet po 2 minučių žaidimo, tylos sieną pralaužė M. Pukelevičius įspūdingu prasiveržimu pelnęs du taškus. Dar kelios rezultatyvios svečių ekipos atakos leido pasiekti didžiausią persvarą šiose rungtynėse 44:52. Tačiau paimta minutės petraukėlė didelių pokyčių į „Reaktoriaus“ komandos žaidimą neatnešė, jiem ir toliau sunkiai sekėsi pataikyti, o „BC Kolegos“ išlaikė ganėtinai stabilų 7 taškų pranašumą. Visgi, kėlinio pabaigoje pavyko pasižymėti L. Vitauskui, kurio taiklus tolimas metimas sumažino pervarą iki 4 taškų 57:61. Taip ir baigėsi trečiasis kėlinys.

Lemiamą ketvirtą kėlinį sekmingiau pradėjo „Reaktoriaus smogikai-vezumalkas.lt“ komanda, kurie surezgė kelias rezultatyvias atakas ir po įspūdingo I. Juškevičiaus dėjimo į krepšį rezultatas tapo lygus. Tačiau ir toliau nesustabdomai žaidžiantis T. Lukša demonstravo fantastinį taiklumą iš toli, per 36 žaidimo minutes pataikė 8 iš 9 tritaškių metimų ir tiesiog negailestingai žudė priešininkus. Likus žaisti 2 minutes rezultatas buvo 72:76. Pačioje kėlinio pabaigoje „Reaktoriaus“ vyrams pavyko atsitiesti ir likus žaisti 12 sekundžių rezultatas buvo lygus 78:78. M. Gimbickis iš karto suskubo imti minutės petraukėlę. Ir ji buvo efektyvi. Po jos iniciatyvos ėmėsi pakankamai blankiai visas rugtynėse žaidęs D. Ratkevičius, negailestingai pataikęs tolimą tritaškį metimą, kuris ir nulėmė rungtynių nugalėtoją, nes per likusias 2 sekundes „Reaktoriaus smogikai-vezumalkas.lt“ vyrams jau nieko nebepavyko suregzti.

Tad, dramatiškų rungtynių nugalėtoju ir grupės lyderiu tapo „BC Kolegų“ komanda, pergalę iškovojusi rezultatu 78:81.