RF
16

Apie rungtynes

Teisėjai: I. Davainis ir E. Vasiliauskas.

VKL „I Lygos“ ketvirtfinalio atsakomosiose varžybose „Čiančia – Apsaugos Spektras“ namuose priėmė „Reaktoriaus smogikai - vezumalkas.lt“. Namų ekipa, norėdama pratęsti šią seriją, turėjo laimėti prieš varžovus, nes kitaip tektų baigti sezoną šiame etape – išvykoje buvo pralaimėta priešininkų ekipai rezultatu 111:83.

Varžybos prasidėjo svečių ekipos žaidėjo E. Rogočiov individualiu pasirodymu puolime, jis per porą minučių pelnė savo ekipai visus 5 taškus, tačiau svečiams pranašumo įgyti nepavyko, nes priešininkai atsako tokiomis pačiomis taikliomis atakomis. Po šios lygios pradžios šeimininkai pradėjo klysti, o tai išnaudodami priešininkai greitomis atakomis po perimtų kamuolių 5 minutę įgijo 9 taškų persvarą (7:16). Kai jau atrodė, jog „Reaktoriaus smogikai - vezumalkas.lt“ pradės tolti jų priešininkai susigriebė gynyboje, perėmė keletą kamuolių ir į prieš tai buvusį varžovų spurtą atsako panašiu pabėgimu bei kėlinio pabaigoje sumažino deficitą iki minimalaus skirtumo (21:22).

Nors pirmąjį ketvirtį „Čiančia – Apsaugos Spektras“ ir pabaigė pakilimu, tačiau antrajame jie vėl įkrito į duobę. Nors trečiąją minutę svečių atotrūkis dar ir neatrodė toks didelis (26:33), bet einant laikui šeimininkai grimzdo vis giliau. Per beveik šešias minutes namų ekipos taškų bado „Reaktoriaus smogikai - vezumalkas.lt“ įgijo rekordinį 15 taškų pranašumą (27:42). Tik dėka paskutinėmis minutėmis M. Staniulio pataikytų dviejų tritaškių metimų šeimininkai sumažino skirtumą bei į ilgąją pertrauką išėjo turėdami minus 10 taškų (34:44).

Trečiajame kėlinyje „Čiančia – Apsaugos Spektras“ jau iš visų jėgų kibo varžovams į atlapus ir pradėjo mažinti atsilikimą. Trečiąją minutę skirtumas tebuvo 5 taškai (40:45), o po toliau nesėkmingų svečių atakų – minimalus atsilikimas (44:45). Šiame ketvirtyje „Reaktoriaus smogikai - vezumalkas.lt“ sugebėjo pelnyti tik 6 taškus ir tai leido priešininkams pagaliau išsiveržti į priekį bei pasiekti rekordinį pranašumą – 4 taškų (54:50).

Kaip pamatėme vėliau, šis pranašumas nebuvo galutinis. „Čiančia – Apsaugos Spektras“ tris lemiamo kėlinio minutes dar bandė kovoti ir išlaikė lygų rezultatą (58:58). Vėliau sėkmė puolime nuo jų nusisuko, o kadangi be sustabdyto E. Rogačiov neatsirado kitas žaidėjas, kuris galėtų imtis iniciatyvos ant savo pečių, šiose varžybose svečių ekipa turėjo pripažinti „Čiančia – Apsaugos Spektras“ pranašumą rezultatu 73:64.

Statistiniai rodikliai:

Didžiausias pranašumas: „Čiančia – Apsaugos Spektras“ 9 : 15 „Reaktoriaus smogikai - vezumalkas.lt“

Geriausia atkarpa: „Čiančia – Apsaugos Spektras“ 10-0 : 0-9 „Reaktoriaus smogikai - vezumalkas.lt“

Pirmaujanti komanda keitėsi 8 kartus.

Rezultatas buvo lygus 4 kartus.

Laikas pirmaujant: „Čiančia – Apsaugos Spektras“ 10:24 – „Reaktoriaus smogikai - vezumalkas.lt“ 27:23