RF
27

Apie rungtynes

Teisėjai: V. Penelis ir D. Šomka.

VKL III Lygos pusfinalio varžybose „NK Gaugija – 2“ (namai) susitiko su „BC Alfa“ (svečiai). Rungtynės prasidėjo nelabai rezultatyviai ir 3 minutę tebuvo 5:2. „BC Alfa“ žaidė labiau individualiai, tačiau jiems tai nesisekė daryti, o tai išnaudodami priešininkai, daugiausia greitomis atakomis, pradėjo tolti bei 6 minutę įgijo 7 taškų pranašumą (12:5). Paskutiniąją minutę po P. Rimavičiaus tolimo šūvio svečiams pavyko sumažinti deficitą iki 4 taškų (14:10), tačiau kėlinį pralošė 6 taškais (18:12).

Nors antrasis ketvirtis ir prasidėjo gan rezultatyviu abiejų ekipų žaidimo (24:17), tačiau vėlesnes 3 minutėms ekipos nesugebėjo pelnyti taškų. Pirmieji taškų badą nutraukė „BC Alfa“, o pagavę gerąją bangą jie pradėjo mažinti deficitą. Šeimininkai atrodė šiek tiek emociškai per daug perdegę, o namai, vedini savo šaltais nervais, nors ir žaisdami, galima sakyti, tik penkiese, sugebėjo sumažinti skirtumą iki minimumo ir išėjo į ilgąją pertrauką turėdami tik minimalų minusą 28:27.

Nors trečiasis kėlinys ir vėlgi nebuvo pats rezultatyviausias, per 5 minutes ekipos kartu pelnė tik 9 taškus, tačiau „BC Alfa“ pagaliau išlygino rezultatą (32:32). Matydamas, kad komanda grimzta į duobę, „NK Gaugija – 2“ treneris buvo priverstas prašyti minutinės pertraukėlės. Tačiau ji buvo naudinga ne namų ekipai, nes po jos svečiai ne tik pirmą kartą šiose varžybose persvėrė rezultatą savo ekipos naudai (32:33), bet ir įgijo 3 taškų pranašumą (32:35). Gausiai sirgalių palaikomi „BC Alfa“ vyrai šį kėlinį baigė turėdami 5 taškų persvarą (36:41).

Ketvirtojo ketvirčio 2 minutes, matyt dėl slegiamos įtampos, nei viena ekipa nesugebėjo pelnyti taškų. Pirmieji į žaidimą sugrįžo šeimininkai, kurie po įspūdingų dviejų V. Naviko tritaškių metimų, vėl išsiveržė į priekį (42:41). Likus 3 minutėms rezultatas dar buvo lygus (45:45), bet tada „NK Gaugija – 2“ spurtavo 5:0 ir atrodė, jog šiose varžybose viskas aišku. Tačiau priešininkai galvojo kitaip: nors ir visas rungtynes žaisdami, galima sakyti, tik penkiese, jie sukaupė visas jėgas ir darkart išlygino rezultatą (50:50). Paskutinės kėlinio minutės buvo ypač įtemptos: namų ekipos žaidėjas V. Navikas įsūdė dar vieną savo tritaškį (53:50) ir „NK Gaugija – 2“ jau buvo viena koja finale, bet varžovai žaidėjas J. Rimavičius nebuvo nusiteikęs paleisti pergalės iš savo rankų ir paskutinę sekundę atsakė tokiu pačiu taikliu tolimu metimų (53:53). MRU salėje gausiai susirinkusių gerbėjų laukė papildomas žaidimo laikas.

Pratęsime svečiai įrodinėjo, kad ir tik penki žaidėjai, savo kovingumo dėka, gali ne tik konkuruoti su gausiau susirinkusiais priešininkais, bet ir siekti pergalės. Šias 5 minutes įspūdingai sužaidę „BC Alfa“ laimėjo varžybas, o jų pergalę (60:70) paskutinę sekundę įspūdingu dėjimu vainikavo J. Rimavičius.