RF
19

Apie rungtynes

Teisėjai: G. Mačiulis, R. Žukauskas

Trečiadienio vakarą VKL Taurės finalinėse varžybose susitiko „Čiančia - Apsaugos Spektras“ ir „Tigrai“ komandos.

Rungtynes geriau pradėjo „Čiančia – Apsaugos Spektras“ ekipa, kuri sugebėjo pelnyti aštuonis taškus be atsako ir iškart atitrūkti tolyn. Pasitarę per minutės petraukėlę „Tigrai“ atsakė šešiais taškais iš eilės ir priartėjo iki dviejų taškų. Sužaidus pusę kėlinio – rezultatas lygus 10:10. Prabėgus dar šiek tiek laiko 15:12 „Čiančia – Apsaugos Spektras“ naudai. Iki pirmojo kėlinio pabaigos likus 2 minutėms rezultatas buvo ir vėl lygus. Po pirmųjų dešimties minučių priekyje dviem taškais buvo „Tigrai“.

Antrajame kėlinyje ir vėl vyravo intriga. Sužaidus dvi minutes „Tigrai“ pelnė septynis taškus iš eilės ir susikrovė didžiausią persvarą (31:23). Iki antrojo ketvirčio pabaigos likus žaisti tris minutes P. Miškinis pelnė dar du savo taškus, „Tigrai“ pabėgo į priekį (38:26), o „Čiančia – Apsaugos Spektras“ buvo priversti prašyti minutės pertraukėlės. „Tigrai“ sustoti neketino, o „Čiančia – Apsaugos Spektras“ niekaip nepavyko prisivyti savo varžovų. Po pirmųjų dviejų kėlinių „Tigrai“ priekyje 44:30. Rezultatyviausiai „Čiančia – Apsaugos Spektras“ ekipoje per pirmus du kėlinius žaidė G. Povilauskas (11tšk.), o „Tigrų“ ekipoje L. Baškys ir P. Joneliūnas buvo surinkę po 12 taškų.

Antrąją varžybų pusę „Čiančia – Apsaugos Spektras“ pradėjo aktyviu žaidimu – pelnė keturis taškus per pusė minutės ir sumažino savo deficitą iki 10 taškų. Dar po kiek laiko skirtumas ištirpo iki šešių taškų (38:44). Vis dėl to, „Tigrai“ ir vėl sugebėjo įjungti aukščiausią pavarą ir po L. Lingės dvitaškio iš po krepšio ir vėl pabėgo į priekį įtikinamai (56:44). Iki kėlinio pabaigos „Tigrams“ pavyko išlaikyti 11 taškų pranašumą.

Pirmąsias keturias ketvirtojo kėlinio minutes „Tigrams“ pavyko išlaikyti savo dviženklį pranašumą, tačiau tada „Čiančia – Apsaugos Spektras“ pakilo į šturmą, sumažino atsilikimą iki šešių. Likus žaisti penkias minutes „Čiančia – Apsaugos Spektras“ priartėjo iki trijų taškų. Likus minutei iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, T. Balčiūnas pataikė dvitaškį ir „Tigrai“ įgijo keturių taškų pranašumą. Likus vos 24 sekundėms G. Povilauskas sumetė abu baudų metimus ir rezultatas tapo lygus. Paskutinė „Tigrų“ ataka buvo nesėkminga, tad buvo žaidžiamas pratęsimas.

Pratęsimą vienu baudos metimu pradėjo D. Pavlovskis, tačiau T. Balčiūnas atsakė trimis taškais. Likus dviem minutėms T. Balčiūnas smeigė dar vieną tritaškį ir išlygino rezultatą (84:84). Vis dėl to, rungtynių pabaigą užtikrinčiau sužaidė „Čiančia – Apsaugos Spektras“, kurie ir kėlė VKL Taurę į viršų.