15

Rungtynių teisėjai:

Arnas Šimonis

Apie rungtynes

VKL I lygoje susitiko "Vilniaus Kolegijas" ir "BC Kolegos / Imperialstone.eu" ekipos. Nuo pat pirmų rungtynių minučių aikštelėje užvirė rezultatyvi ir akiai graži dvikova. Pirmąsias varžybų minutes kiek geriau pradėjo šeimininkai, kurie sužaidus kiek daugiau nei trys minutes įsiveržė į priekį 8:4. Tačiau jau netrukus penkiais iš eilės taškais atsakė M.Gilys ir sumažino deficitą iki minimumo 10:9. Persiritus kėliniui į antrą pusę, dėka E.Lebecko "Vilniaus Kolegija" komanda dar kartelį trūkteli į priekį 17:12. Svečių ekipa nepasimeta ir likus žaisti kiek daugiau nei vienai minutei, spurtuoja 0:9 bei persvesria rezultatą į savąją pusę 17:21. Kėlinio pabaigoje kiek geriau sužaidžia šeimininkai ir po pirmųjų dešimties minučių švieslentėje visiška lygybė 23:23.

Antrąjį kėlinį mini spurtu pradeda "BC Kolegos / Imperialstone.eu" komanda, kuri po taiklaus K.Murausko tolimo metimo šauna į priekį 23:28. Komandos toliau keičiasi vienu po kito taikliais metimais, tačiau sužaidus penkias kėlinio minutes, dėka puikaus M.Staniulio žaidimo, šeimininkai persverią rezultatą savo naudai 41:38. Netrukus K.Murauskas šauna dar vieną tolimą metimą, tačiau į tai atsako ir R.Meškauskas 44:43. Paskutinės kėlinio minutės vėlgi priklauso svečiams ir prieš didžiąją pertrauką komandas skyria tik trys taškai 44:47.

Po didžiosios pertraukos visas vaizdas aikštelėje pasikeičia. "BC Kolegos / Imperialstone.eu" ekipa pradeda žaisti kaip ant sparnų, nepaisant kėlinio pradžioje pataikyti Ž.Gedžiūno tolimo metimo 47:47. Sužaidus trečiojo kėlinio septynias minutes, svečiai surengia įspūdingą spurtą 2:25 ir susikrauna apčiuopiamą 23 taškų persvarą 49:72. Pažymėtina, jog šio spurto pagrindiniai iniciatoriai buvo: L.Praskorys - 6tšk., M.Gilys - 6tšk bei D.Dzikas - 9tšk. Kėlinio pabaigoje aikštelėje vaizdas nesikeičia ir prieš lemiamą ketvirtį svečiai susikrauna 19 taškų persvarą 53:72.

Ketvirtasis kėlinys prasideda K.Murausko šou, jis pataiko keturis tolimus metimus paeiliui ir sudeda visus taškus šiose rungtynės 60:92. Kėlinio pabaigoje šeimininkai jau nuleidžia rankas, o "BC Kolegos / Imperialstone.eu" vyrukai tiesiog siekia įmesti 100 taškų. Galutinis rezultatas švieslentėje 78:100 - pergalę švenčia "BC Kolegos / Imperialstone.eu" kolektyvas. Po rungtynių komandos treneriai sutiko pasidalinti mintimis apie įvykusias varžybas.

Komandos "Vilniaus Kolegija" treneris S.Radziulis:

"Keli varžovų žaidėjai tikrai labai gerai pataikė tolimus metimus, tai tas turbūt ir lėmė tokį didelį atotrūkį. Matyt, ir motyvacijos nelabai mes turėjome, nes randamės apie grupės viduriuką - pakilti nelabai galime, kaip ir nusileisti - nelabai galime. Tai dėl šio motyvo atsipalaidavimas ir įvyko. Kai tiek prametėme metimų iš po krepšio, tai laimėti yra nerealu."

"BC Kolegos / Imperialstone.eu" treneris M.Gimbickis:

"Tikrai negaliu pasakyti, kad turėjome lengvas varžybas. Rungtynės buvo tikrai sunkios, kol mūsų devintas numeris (K.Murauskas) nepradėjo švęsti gimtadienio. Nežinau, kiek jis iš eilės suleido tritaškių, tačiau tai buvo kažkas iš fantastikos srities. Aišku, man reikėjo jį anksčiau pasodinti ant suolo, kad nesusigadintų statistikos, nes paskui keliatos nebepataikė, bet natūralu, nes buvo visiškas atsipalaidavimas. Susikrovėme mums reikalingą persvarą, kadangi nebeturime kur trauktis ir reikia pergalių, reikia rodyti gerą žaidimą bei jį gerinti. Ateina atkrintamosios varžybos ir dabar pats tas laikas, kai reikia kabintis už kiekvienos pergalės. Ačiū vyrams, kad išėjo, kovojo ir nebuvo jokios panikos. Trečias kėlinys buvo kaip iš natų ir man pačiam buvo tiesiog malonu žiūrėti nuo suolo - kažkas buvo fantastiško."