13

Rungtynių teisėjai:

Gintaras Mačiulis

Apie rungtynes

VKL I lygos ketvirtfinalyje susitiko "KK Austa" ir "BC Kolegos / Imperialstone.eu" komandas. Pirmąją tarpusavio dvikovą, rezultatu 70:62, laimėjo šeimininkai - "KK Austa" kolektyvas. Antroje dvikovoje savo aikštelės pranašumą įrodė "BC Kolegos / Imperialstone.eu", kurie laimėjo 62:69 ir išlygino serijos rezultatą 1:1. Taigi trečioji tarpusavio akistata įvyko "KK Austa" tvirtovėje. Kaip ir galima buvo spėti nuo pat pirmų rungtynių minučių aikštelėje užvirė atkakli, patraukli akiai ir intriguojanti kova.

Rungtynių pradžią, be jokios žvalgybos, geriau pradeda šeimininkai, kurie sužaidus pirmąsias keturias minutes ir po taiklaus D.Dimbelio tolimo metimo įsiveržia į priekį 11:5. Sužaidus dar dvi kėlinio minutes, po sėkmingų K.Surgėlos ir V.Saulevičiaus metimų, "KK Austa" dar labiau trūkteli į priekį 18:10. Tokiu vaizdu nepatenkinti svečiai prašo pirmosios minutės pertraukėlės. Po pertraukėlės "BC Kolegos / Imperialstone.eu" ekipa grįžta visai kitokia, laimi trijų minučių atkarpą 0:9 ir pirmą kartą persverią rezultatą savo naudai 18:19. Paskutinę kėlinio minutę savo individualius sugebėjimus parodo J.Šukelis, kuris, likus žaisti 11 sekundžių pirmojo kėlinio, pataiko tolimą metimą ir po pirmojo ketvirčio išveda savo komandą į priekį 23:19.

Antrasis rungtynių kėlinys vėl prasideda J.Šukelio šou, jis pelno pirmuosius 8 taškus iš eilės per penkias antrojo kėlinio minutes, o kiti komandos nariai niekaip neranda kelių prie varžovo krepšio. Tačiau "BC Kolegos / Imperialstone.eu" vyrukai irgi randa savo vedlius, kurių dėka, likus žaisti penkias minutes, lygina rezultatą 31:31. Jau netrukus M.Kazlauskas įmeta baudą ir pirmą kartą išveda savo komandą į priekį 31:32. Antroje kėlinio dalyje į puolimą įsijungia K.Surgėlas, kuris pataiko du tolimus metimus paeiliui 37:36. Svečiai irgi randa savo snaiperius, po taiklių D.Dziko ir K.Murausko tolimų metimų, ekipa įsiveržia į priekį 37:42. Kėlinio pabaigoje su sirena tolimą metimą pataiko D.Ratkevičius ir prieš didžiąją pertrauką komandas skiria 5 taškai 41:46.

Po didžiosios pertraukos šeimininkai į aikštę žengia labai užsivedę ir su naujais veidais. Jau pirmoje atakoje tolimą metimą šauna D.Dimbelis, tuo pačiu atsako ir M.Gilys, tačiau dar vieną tolimą metimą šauna, aikštelėje nematytas vidurio puolėjas Ž.Ūselis, ir švelnina atslikimą iki dviejų taškų 47:49. Sužaidus kiek daugiau nei keturias trečiojo kėlinio minutes, tolimą metimą pataiko V.Saulevičius ir persverią rezultatą savo komandos naudai 52:51. Likus žaisti kiek daugiau nei dvi kėlinio minutes, aikštelėje komandos ir toliau žvalgosi bei pasikeičia taikliais ir netaikliais metimais 56:55. Netikėtai puikią atkarpą sužaidžia šeimininkai, kurie, dėka K.Surgėlos, spurtuoja 10:3 ir likus žaisti mažiau nei vieną minutę susikrauną apčiuopiamą 8 taškų persvarą 66:58. Tačiau po šio spurto komanda dar labiau įkrito į duobę. Jau kėlinio pabaigoje po taiklaus M.Gilio tritaškio ir P.Joneliūno baudos metimų skirtumas tirpsta iki trijų taškų 66:63.

Negana to, svečiai ketvirtojo kėlinio pradžioje, dėka M.Pukelevičiaus pataikyto tolimo metimo ir puikaus M.Gilio žaidimo, surengia dar įsipūdingesnį spurtą 0:12 (bendras spurtas su trečiojo kėlinio pabaigą 0:17) ir likus žaisti 6 minutes komandas jau skiria net 9 taškai 66:75. Nors jau atrodė, kad "KK Austa" jau paleidžia rungtynių kontrolę, tačiau K.Surgėlas mano kitaip, jis pelno 6 taškus paeiliui ir švelniną atsilikimą iki 5 taškų 72:77. Tačiau jau netrukus dar vieną tolimą matimą pataiko M.Gilys ir likus žaisti 4 minutes, švieslentėje rezultatas rodo, jog svečiai pirmauja 72:80. Tuomet seka puiki D.Dimbelio ir J.Šukelio serija, po kurios, likus žaisti dvi minutes, komandas jau skiria tik du taškai 80:82. Negana to, dar ir įspūdingą dėjimą deda V.Saulevičius ir rezultatas lygus 82:82. Likus žaisti 1min ir 20s M.Kazlauskas stoja prie baudos metimų linijos ir realizuoja tik vieną 82:83. Netrukus tokį patį šansą gauna J.Šukelis, tačiau jį labiau paveikia spaudimas ir prameta abi baudas. Likus žaisti 50 sekundžių dvitaškį prameta M.Gilys, o kamuolį atkovojęs K.Surgėlas, vienas surengia ataką per visą aikštę 84:83. Svečiai prašosi paskutinės minutės pertraukėlės, o po jos M.Kazlauskas iš karto išprovokuoja pražangą ir likus žaisti 40 sekundžių stoja prie baudos metimų linijos, tačiau abu baudos metimai skrieja pro šalį. Likus žaisti 15 sekundžių vėl savo šaltus nervus turi galimybę pademstruoti J.Šukelis. Jis pataiko vieną metimą iš dviejų 85:83 ir visus šansus palieka svečiams, tačiau P.Joneliūnas nepataiko metimo iš vidutinio nuotolio ir į finalo ketvertą žygiuoja "KK Austa" kolektyvas.

Komandos "KK Austa" treneris A.Venskus:

"Komentaras laukiamas..."

Komandos "BC Kolegos / Imperialstone.eu​" treneris M.Gimbickis:

"Aš galiu pasakyti tik vieną dalyką, kad man visas šis čempionatas buvo sunkokas, nes neturėjau rotacijos. Žaidė 6 - 7 žmonės, tai laimėti čempionatą su tiek žaidėjų yra nerealu. Aš neturėjau galimybės nors minutei pasodinti P.Joneliūno, duot daugiau M.Giliui pailsėti, nes tai buvo pagrindiniai banginiai, kurie traukė visas rungtynes. Rotacijos stoka tikrai pasimatė ir visą sezoną kišo mums koją. Varžovai tikrai gera komanda ir su visa pagarba sakau, kad jie pelnytai nugalėjo, nes kovojo, nepasimetė, atidavė visas jėgas kaip ir mes. Tikiuosi jie, tą patekimą į finalo ketvertą, atstovės su kaupu ir galbūt žengs toliau."