15

Rungtynių teisėjai:

Justas Katauskas

Apie rungtynes

Sekmadienio popietę Viliaus krepšinio I lygos rungtynėse „MRU“ savo namų aikštelėje priėmė „Electrolux“ krepšininkus. Pirmojo rungtynių ketvirčio metu aikštėje vyko apylygė kova – didžiausią pranašumas pirmojo kėlinio metu buvo 4 taškai „Electrolux“ naudai, o po pirmųjų dešimties minučių svečiai buvo priekyje trijų taškų skirtumu (16:19). Antrojo ketvirčio metu pradėjo ryškėti dviejų iš eilės praėjusių metų VKL I lygos čempionų pranašumas, kuomet po taiklaus jų lyderio Lauryno Kirlio prasiveržimo likus žaisti kiek mažiau nei minutę „Electrolux“ įgijo rekordinę šešiolikos taškų persvarą, o po dviejų kėlinių rezultatas švieslentėje buvo 26:41. Antrojoje rungtynių pusėje vaizdas aikštelėje kardinaliai pasikeičia – „Electrolux“ pradeda strigti puolime, o „MRU“ krepšininkai vedami Tomo Malimenkovo spurtuoja rezultatu 24:7 ir po taiklaus Roberto Sinkevičiaus tolimo metimo po didelės pertraukos išsiveržia į priekį dviem taškais (50:48). Likusio ketvirčio metu “MRU” išsaugo savo įgytą persvarą ir prieš paskutinį kėlinį išeina turėdami keturių taškų pranašumą (56:52). Po dviejų taiklių R. Sinkevičiaus baudų metimų likus žaisti vos dvi minutes šeimininkai įgijo rekordinę aštuonių taškų persvarą (79:71) ir atrodė, kad pirmosios lygos debiutantai pateiks tikrą sensaciją, tačiau į šią persvarą svečiai atsako spurtu 2:10 ir likus žaisti 20sec išlygina rezultatą (81:81). Tuomet “MRU” komandos treneris paprašo minutės pertraukėlės ir surengę sėkmingą ataką šeimininkai turi šansą išplėšti sensacingą pergalę, tačiau Artūras Karapetian nepataiko, o Kristijonas Kirlys atkovojęs kamuolį jį persivaro per visą aikštę ir aidint rungtynių sirenai pataiko lemiamą rungtynių metimą, išplėšusį komandai pergalę rezultatu 81:83.

“MRU” komandos treneris Raimundas Kalesnykas: “Galiu pasakyti, jog tai buvo viena iš gražesnių kovų, kokią esu turėjęs. Naujokai žaidė prieš čempionus ir šio turnyro favoritus, komandą, kuri yra puikiai sukomplektuota visose pozicijose ir turi keletą žaidėjų, žaidžiančių pačiame aukščiausiame lygyje. Tad tai mums buvo puiki pamoka. Tačiau iš kitos pusės, aš per trejus metus pirmą kartą pralaimėjau va taip paskutinę rungtynių sekundę, kai varžovai tiesiog pataiko paskutinį metimą su sirena. Kas liečia varžybas, tai mano komanda nusipelno tik pagyrų. Gal varžybas pradėjome ir šiek tiek vangiai, bandėme asmeninę gynybą prieš jų atletiškesnius žaidėjus ir tiesiog tikrai jie pabėgo ir mes atsilikdami virš dešimties taškų per ilgąją pertrauką turėjome rimtą pokalbį, pakeitėme gynybos sistemą, sugebėjome išlyginti, atsiplėšti ir net vesti varžybas. Tačiau paskutinę rungtynių minutę varžovai pataikė du tritaškius per mūsų rankas ir dar tą paskutinį lemiamą metimą. O prieš tai atakos metu mes darėme tai, ką buvome suplanavę, žaidėjas turėjo veržtis ir mesti, jis nepataikė likus žaisti trims sekundėms, o varžovai padarė greitą kontrataką, dėl to ir laimėjo. Tikrai buvo dviejų lygių komandų rungtynės, ir tokios varžybos tikrai puošia lygą. Mes tikrai nenusimena, žinome, kur reikia tobulėti, tobulėsime, stengsimės ir kausimės toliau dėl pergalių. ”

„Electrolux“ komandai paskutinę rungtynių sekundę pergalę išplėšęs Kristijonas Kirlys: „Pirmą rungtynių pusę pradėjome kiek geriau nei varžovai, tačiau visų rungtynių metu komandai tikrai nekrito geri metimai. Antroje rungtynių dalyje varžovai pradėjo itin gerai pataikyti, mus pasivijo ir tuomet jau mes buvome besivejančių rolėje, tačiau puikiai sužaistos paskutinės rungtynių minutės dėka sugebėjome išplėšti pergalę.“